Наші діагностичні можливості
Повне первинне офтальмологічне обстеження включає в себе:
1. Авторефрактометрія.
Це комп’ютерна діагностична процедура, що дозволяє виявити порушення заломлення променів світла в оці (наприклад, короткозорість, далекозорість, астигматизм).
2. Визначення гостроти зору з корекцією.
3. Вимірювання внутрішньоочного тиску.
Проводиться за допомогою безконтактної пневмотонометрії, що дозволяє швидко і комфортно за допомогою повітря визначити внутрішньоочний тиск.
4. Огляд очного яблука за щілинною лампою – спеціальним мікроскопом, що дозволяє виявити зміни очного яблука.
5. Огляд очного дна – офтальмоскопія – огляд очного дна і його структур за допомогою офтальмоскопа або спеціальної лінзи.
6. Постановка клінічного діагнозу і призначення лікування.
Оптична когерентна томографія (ОКТ) – метод діагностики, який дозволяє безконтактно візуалізувати найтонші структури переднього та заднього відрізка очного яблука in vivo з високою роздільною здатністю за лічені секунди.
ОКТ переднього відрізка включає сканування рогівки, райдужної оболонки, візуалізацію кута передньої камери і кришталика.
Дозволяє провести:
- Кератопахіметрію – вимірювання товщини рогівки.
- Кератотопографію – побудова карти рогівки.
ОКТ заднього відрізка дозволяє розглянути всі 10 шарів сітківки і виявляти патологію на клітинному рівні; вимірювати товщину сітківки, шару нервових волокон і параметрів диску зорового нерва.
Незамінний метод діагностики та контролю лікування пацієнтів із захворюваннями сітківки (вітреомакулярного інтерфейсу) різного генезу, таких як вікова макулярна дегенерація, діабетична ретинопатія (зокрема діабетичний набряк сітківки); з захворюваннями зорового нерва (оптичними нейропатіями), глаукомою, підозрою на глаукому, вродженою аномалією зорового нерва та іншими ураженнями очного дна.
Оптична когерентна томографія з ангіографією (ОКТ-ангіографія, ОКТА, ангіоОКТ) – новий безконтактний метод візуалізації судин очного дна та очного мікрокровотоку, який не вимагає внутрішньовенного введення контрастних барвників (що пов’язане з низкою ризиків).
Комп’ютерна сферопериметрія – визначення меж поля зору за допомогою периметру; метод оцінки функціонального стану очей, що дозволяє виявити різні захворювання зорового нерва і ураження сітківки.
В-сканування (УЗД очі) – важливий метод діагностики захворювань сітківки і склоподібного тіла за допомогою ультразвуку. Дозволяє виявити відшарування сітківки, плаваючі в склоподібному тілі помутніння, внутрішньоочний крововилив, внутріочні чужорідні тіла, відшарування скловидного тіла та ін.
Оптична біометрія – безконтактний метод визначення параметрів очного яблука з високою точністю.
Застосовується для визначення передньозаднього розміру очного яблука при короткозорості, розрахунку інтраокулярної лінзи (штучного кришталика) перед операцією з приводу катаракти, визначення товщини рогівки і інших параметрів переднього відрізка очного яблука.